ORATORIJ

Poletni oratorij, večdnevni počitniški program za otroke, ki ga pripravijo mladi animatorji, ima v Šmartnem že dolgo tradicijo - od leta 1998. Dobro so ga sprejeli za svojega mladi, otroci in njihovi starši. Poteka pred župniščem in na župnijskem vrtu. Pesmi, bansi, igre, molitev, igrani prizori iz življenja svetnikov in znanih oseb, vodne igre, kateheze, delavnice, izlet potekajo v vedrem počitniškem vzdušju in lepo povežejo mlade z otroki in njihovimi družinami. Zadnja leta se ga je udeležilo povprečno 120 otrok, vodilo pa ga je od 30 do 40 mladih animatorjev.

Letos je oratorij potekal med 4. in 9. julijem pod geslom "Zdaj gre zares". Animatorji pod vodstvom Izidorja Benedičiča so ob liku Ostržka pripravili pestre in zabavne dneve 125 otrokom. Več o letošnjem oratoriju lahko zveste na:  www.facebook.com/oratorijsmartnoprilitiji?fref=ts

...............................................................................................................

FOTOGRAFIJE

Foto: Uroš Pušnik in Barbara Hauptman