OZNANILA 34. TEDNA MED LETOM
21. november 2021

GODOVI:
     Ponedeljek, sv. Cecilija, devica in mučenka
     Torek, sv. Klemen I., papež in mučenec
     Sreda, Vietnamski mučenci
     Četrtek, sv. Katarina Aleksandrijska, devica in mučenka
     Petek, sv. Valerijan Oglejski, škof
     Sobota, sv. Modest in Virgil, škofa in apostola Karantanije
     NEDELJA, 1. ADVENTNA NEDELJA (nedelja karitas)

Z današnjo nedeljo zaključujemo teden zaporov in pričenjamo s tednom karitas.

Ta konec tedna je župnijsko cerkev čistila skupina Podroje, Vintarjevec in Črni Potok. Najlepše se jim zahvaljujemo!
Naslednji teden je na vrsti za čiščenje skupina Spodnja in Zgornja Jablanica ter Jablaniški Potok.

V ponedeljek, na god sv. Cecilije, odpade pogostitev za vse, ki skrbite za glasbo pri bogoslužju zaradi znanih razlogov.

V torek bomo imeli češčenje po sv. maši, v četrtek bo molitev za duhovne poklice.

Naslednjo soboto na šolskem sejmu in v nedeljo po sv. maši pred cerkvijo si boste lahko priskrbeli adventni venček, ki jih bodo izdelovali učenci OŠ Šmartno. Izkupiček bo namenjen šolskemu skladu OŠ.

Naslednjo nedeljo bo pri vseh sv. mašah nabirka za Karitas.

Tudi letos bo Miklavž prinesel darila vsem otrokom do vključno 3. razreda OŠ. Obvezne so prijave na mail Župnijske karitas do ponedeljka, 29. novembra 2021 (zupnijska.karitas.smartno@gmail.com).Naslednji dve nedelji boste lahko v označene nabiralnike oddali darove za pomoč Miklavžu pri obdarovanju otrok.

Kdor še nima zgibanko s programom celoletnega misijona v naši župniji, si jo lahko vzame pri izhodu.

Naslednjo nedeljo bomo vstopili v adventni čas. Primerno je, da se na praznik Jezusovega rojstva pripravimo z izbrano župnijsko akcijo. Letošnja adventna župnijska akcija ima naslov: »PRIKLON ZA JEZUSA«. Preden pristopite k sv. obhajilu, počastite Jezusa v svojem srcu. To naredite tudi s kretnjo rahlega priklona (zgolj z glavo).

OZNANILA 33. NEDELJE MED LETOM – MARTINOVE NEDELJE
14. november 2021

GODOVI:
     Ponedeljek, sv. Albert Veliki, škof
     Torek, sv. Marjeta Škotska, kraljica
     Sreda, sv. Elizabeta Ogrska, redovnica
     Četrtek, Posvetitev bazilik sv. Petra in sv. Pavla
     Petek, sv. Matilda, redovnica
     Sobota, sv. Edmund, kralj
     NEDELJA, JEZUS KRISTUS, KRALJ VESOLJSTVA

Ta konec tedna je župnijsko cerkev čistila skupina Ustje, Zagorica in Jeze. Najlepše se jim zahvaljujemo!
Naslednji teden je na vrsti za čiščenje skupina Podroje, Vintarjevec in Črni Potok.
Najlepše se zahvaljujemo ga. Barbari Dacar za krašenje cerkve.

Bog lonej vsem, ki ste si včeraj, na dan celodnevnega češčenja, vzeli čas in prišli počastit Jezusa v Najsvetejšem zakramentu ter molili za našo župnijo in blagoslov misijona. Bog lonej tudi moški zasedbi za petje ob sklepu celodnevnega češčenja.

Najlepše se zahvaljujemo vsem sodelujočim pri današnji slovesnosti na Martinovo nedeljo: vsem na koru, v zvoniku, v prezbiteriju, zakristiji ter vsem drugim!

Po sv. maši pogostitev odpade zaradi znanih razlogov. Blagoslov vina bo potekal v cerkvi po oznanilih.

V torek bomo imeli češčenje po sv. maši, v četrtek molitev za duhovne poklice. V petek bo po sv. maši na Libergi molitvena ura.

Pri izhodu boste dobili brezplačen izvod tednika Družina. En izvod je mišljen na eno gospodinjstvo. Lahko vzamete še kakšnega, da ga komu podarite. V tej številki se nahaja reportaža naše župnije.

Pri izhodu boste prejeli tudi zgibanko s programom celoletnega misijona v naši župniji.

Našim misijonarjem (br. Primožu, s. Anji in s. Lizi) se najlepše zahvaljujemo za vašo prisotnost v tej tridnevnici pred misijonom in danes ob slovesnem pričetku. Bog vam povrni za vaše pričevanje!

KOLEDAR DOGOKOV DO KONCA LETA 2021:
15. 8. Žegnanje: Javorje
22. 8. Žegnanje: Felič vrh
30. 8., 31. 8., 2. 9. Vpis otrok k verouku (za vse razrede)
5. 9. Nedelja zakonskih jubilejev v Javorju
6. 9. Pričetek verouka za osnovnošolce
12. 9. 120-letnica posvetitve župnijske
cerkve sv. Martina in blagoslov obnovitvenih del
17. 9. Začetek devetdnevnice pred sv. birmo
18. 9. Stična mladih