OZNANILA ZA 26. TEDEN MED LETOM

Torek, sv. Vincencij Pavelski, ustanovitelj lazaristov in usmiljenk
     Sreda, sv. Venčeslav, mučenec
     Četrtek, sv. Mihael, Gabriel in Rafael, nadangeli
     Petek, sv. Hieronim, duhovnik in cerkveni učitelj
     Sobota, sv. Terezija Deteta Jezusa, redovnica
     27. NEDELJA MED LETOM

Konec tedna je cerkev čistila skupina Šmartno. Najlepše se jim zahvaljujemo!
To soboto ob 9.00 so na vrsti za čiščenje birmanci.

Lepo vabljeni k devetdnevnici pred sv. birmo, ki poteka vsak dan ob 19.00 (tudi v sredo zvečer). Pol ure pred mašo imamo molitev rožnega venca, ki je namenjen za blagoslov birmancev, njihovih staršev in botrov.

Vsi lepo vabljeni, da se po vaseh organizirate za pletenje vencev, saj imamo letos kanonično birmo in obisk ljubljanskega nadškofa Stanislava Zoreta.

V ponedeljek, 26. 9., po sv. maši bo predavanje p. Vilija Lovšeta DJ o skupini za moške, ki jo ustanavljamo v naši župniji.

V torek ob 18.00 bo srečanje birmovalca z birmanci in z njihovimi starši. Med sv. mašo bo nadškof Stanislav Zore spovedoval. Po maši pa bo sledilo srečanje nadškofa z župnijskimi sodelavci v zgornji učilnici. Lepo vabljeni, da se srečanja udeležite!

V četrtek bo molitvena ura za duhovne poklice po sv. maši.

V soboto, 1. 10., bo v Ljubljani Pohod za življenje. Vabljeni ste, da se ga udeležite in se pridružite prizadevanjem za spoštovanje človeškega življenja od spočetja do naravne smrti ter opozorite na nedopustnost splava, ki je žal preveč časa dovoljen v naši družbi.

V oktobru bomo pričeli s katehezo Dobrega pastirja za predšolske otroke. Vsi zainteresirani si vzemite prijavnice pri izhodu.

Pod korom je na voljo nov Vincencijev koledar. S prispevki za koledar podprete Vincencijevo zvezo dobrote, ki se ukvarja z brezdomci in z družinami v stiski.

OZNANILA ZA 25. TEDEN MED LETOM

18. september 2022

GODOVI:
     Ponedeljek, sv. Teodor Angleški, škof
     Torek, sv. Evstahij, škof
     Sreda, sv. Matej, apostol in evangelist
     Četrtek, sv. Mavricij, mučenec
     Petek, sv. Pij iz Pietrelcine, duhovnik
     Sobota, bl. Anton Martin Slomšek, škof
     26. NEDELJA MED LETOM

Konec tedna je cerkev čistila skupina Podroje, Vintarjevec in Črni Potok. Najlepše se jim zahvaljujemo!
Naslednja je na vrsti skupina Šmartno.

V ponedeljek bo molitvena ura na Libergi po sv. maši. V torek ste lepo vabljeni k molitveni uri v tišini v Šmartnem in v četrtek k molitveni uri za duhovne poklice po sv. maši.

V ponedeljek, 19. 9., po večerni sv. maši bo v cerkvi sestanek za vse starše veroučencev.

V soboto bomo imeli ministrantske vaje ob 9.00 v cerkvi. Posebej lepo vabljeni novi ministrantski kandidati!

V nedeljo, 16. 10. 2022, bo ob 10.00 ponovitev zlate maše g. Franca Kadunca, nekdanjega šmarskega župnika. Že sedaj lepo vabljeni, da se slovesnosti udeležite!

KOLEDAR DOGOKOV DO KONCA LETA 2022:

2.10. Sveta birma

13. 11. Martinova nedelja