OZNANILA

Petek, sv. Amalija, mučenka
     Sobota, sv. Benedikt, opat, zavetnik Evrope
     NEDELJA, 15.NEDELJA MED LETOM

Ta konec tedna je cerkev čistila skupina Mala Kostrevnica in Slatna. Najlepše se jim zahvaljujemo. Naslednji teden je na vrsti za čiščenje skupina Podroje, Vintarjevec in Črni Potok.

V torek bo adoracija pred Najsvetejšim v tišini. V četrtek bo molitvena ura za nove duhovne poklice.

V petek bo molitvena ura na Libergi.

Naslednjo nedeljo lepo vabljeni na žegnanje na Libergo ob 10.00. Slovesnost z blagoslovom obnovitvenih del bo vodil ljubljanski pomožni škof in generalni vikar msgr. Franc Šuštar. Gospodinje iz liberške soseske lepo vabljene, da spečete pecivo in ga prinesite v malo kuhinjo pod vežico.

Prijavnice za oratorij bodo na voljo od ponedeljka dalje. Otroci vabljeni k prijavi!

OZNANILA 13. nedelje med letom

28. junij 2020

Ponedeljek, sv. Peter in Pavel, prvaka apostolov, slovesni praznik
     Torek, Prvi mučenci rimske cerkve
     Sreda, Estera, svetopisemska žena
     Četrtek, Janez Frančišek Regis, duhovnik
     Petek, sv. Tomaž, apostol
     Sobota, sv. Urh, škof
     NEDELJA, 14. NEDELJA MED LETOM

V imenu zlatomašnika Vinka Malovrha in v svojem imenu bi se najprej rad zahvalil vsem, ki ste na kakršen koli način sodelovali pri pripravi in izvedbi zlatomašnega slavja.

Naslednji teden je na vrsti za čiščenje skupina Mala Kostrevnica in Slatna.

V ponedeljek dopoldan bo pisarna zaprta zaradi mašniškega posvečenja v ljubljanski stolnici. Pri večerni maši bo nabirka »Petrov novčič«, ki je namenjena Svetemu sedežu. Ob 20.00 bo sv. maša v Vintarjevcu.

V torek, na zadnji dan junija, bomo imeli sklep vrtnic z litanijami Srca Jezusovega.

V torek zvečer bomo imeli sestanek odboraza obnovo strehe na župnijski cerkvi.

V četrtek bo molitvena ura za nove duhovne poklice.

Lepo vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote.

V četrtek in petek bova z zlatomašnikom obiskovala bolnike po domovih.

Naslednjo nedeljo lepo vabljeni na žegnanje v Vintarjevec ob 10.00.

Ob 12.30 bomo imeli piknik za Žvrgolevčke in ministrante pri Rozi.

V juliju in avgustu bodo sv. maše ob nedeljah zvečer ob 20.00.

Vzemite novo številko Naveze, novomašno številko Družine in zelo kvalitetno revijo za duhovnost Božje okolje.

OZNANILA 12. nedelje med letom
21. junij 2020

Ponedeljek, sv. Tomaž More, mučenec
     Torek, sv. Jožef Cafasso, škof
     Sreda, Rojstvo Janeza Krstnika, slovesni praznik
     Četrtek, sv. Vilijem iz Vercellija, opat
     Petek, sv. Ciril Aleksandrijski, škof
     Sobota, sv. Ema Krška, kneginja
     NEDELJA, 13. NEDELJA MED LETOM

Pretekli vikend je za čiščenje župnijske cerkve poskrbela skupina Gradiške Laze. Najlepše se jim zahvaljujemo! V ponedeljek po sv. maši bomo imeli sejo ŽPS.

V torek po sv. maši bo češčenje v tišini. V sredo, na dan državnosti, bo zvečer sv. maša za domovino. Ob 20.00 se bo pričela proslava pred cerkvijo. Lepo   vabljeni!

V četrtek bo molitvena ura za nove duhovne poklicev Šmartnem, v petek zvečer bo molitvena ura na Libergi.

V petek bomo imeli generalno čiščenje cerkve. Zelo prav bo prišla vsaka ženska in moška pomoč. Pričeli bomo ob 8.00.

Ministrantske vaje bomo imeli v soboto dopoldan ob 9.00 v cerkvi. Vsi lepo vabljeni na slovesnost zlate maše našega duhovnega pomočnika Vinka Malovrha, ki bo naslednjo nedeljo ob 10.00.

S seboj imetje maske. V kolikor ne bo možno držati medsebojne razdalje min. 1,5 m, jih boste nujno potrebovali. Vse pridne gospodinje ste naprošene, da spečete pecivo in ga v soboto prinesete v mežnarijo.

V Javorju bo od srede do petka potekala molitvena devetdnevnica za zlatomašnika Vinka Malovrha, v zahvalo za njegovih 50 let duhovništva ter kot prošnja za nove duhovne poklice.

Ostala pomembnejša mesečna oznanila

ŽEGNANJA IN BLAGOSLOV OBNOVITVENIH DEL NA LIBERGI
V mesecu juliju bomo imeli žegnanja na štirih podružnicah. Lepo vabljeni, da se teh praznovanj udeležite! Na Libergi bo slovesno sv. mašo z blagoslovom obnovitvenih del vodil ljubljanski pomožni škof in generalni vikar ljubljanske nadškofije msgr. dr. Franc Šuštar.

MOLITVENA URA NA LIBERGI
Potekala bo v petek, 10., 24. in 31. julija (vsak 2. in 4. petek v mesecu ter 5. petek, kadar pride).

DRUŽABNO SREČANJE ZA OTROŠKI ZBOR IN MINISTRANTE
Potekalo bo v nedeljo, 5. 7. 2020, s pričetkom ob 12.30 pri Rozi. Vsi mladi pevci in ministranti lepo vabljeni!

KRIŠTOFOVA NEDELJA
Na Krištofovo nedeljo, 26. julija, bo nabirka MIVA (za misijonska vozila slovenskih misijonarjev) in blagoslov avtomobilov.

ŽUPNIJSKI DAN V ŠMARTNEM
V nedeljo, 6. septembra, bo v naši župniji potekal prvi župnijski dan. Cilj tega dneva je, da se kot župnija zberemo skupaj v čim večjem številu pri sv. maši (ob 10.00), skupnem kosilu in druženju, pri katerem ne bo manjkalo iger in glasbe. Vabljeni, da si rezervirate čas, se udeležite dogodka za vse župljane in župljanke!

ŽUPNIJSKO ROMANJE K SV. JANEZU PAVLU II.

Prestavljeno je na nov termin: 26. - 29. april 2021.

V LETU 2020 SE BO ZGODILO:

15. 2. Srečanje bralcev v Litiji ob 15.00
6. 3. Začetek priprave na zakon (poteka pet zaporednih petkov)
13.15. 3. Duhovne vaje za birmance na Prežganju
19. 3. Celodnevno češčenje v Javorju (13.-17.00)
22. 3. Izbira članov ŽPS
3. 4. Sklepno srečanje priprave na zakon
13. 4. Blagoslov traktoristov
27.30.4. Župnijsko romanje na Poljsko
2. 5. Zaobljubljeno romanje na Zaplaz
7. 6. Zahvalna maša za veroučno leto
5. 7. Žegnanje: Vintarjevec
12. 7. Žegnanje: Liberga
19. 7. Žegnanje: Gradišče
26. 7. Žegnanje: Jablanica
9. – 14.8. Poletni oratorij za otroke
15. 8. Žegnanje: Javorje
16. 8. Žegnanje: Felič Vrh
13. 9. Žegnanje: Brezje
20. 9. Prvo sveto obhajilo
4. 10. Sv. birma
14. 11. Celodnevno češčenje v Šmartnem
15. 11. Martinova nedelja – župnijsko žegnanje

OPOZORILO: Zaradi virusa Covid-19 se zgoraj našteti dogodki odvijajo po veljavnih navodilih trenutnih predpisov in določb slovenskih škofov!

..............................................................................................