MOLIMO ZA DUHOVNE POKLICE


Vsako drugo soboto v mesecu septembru poteka v Sloveniji molitveni dan za duhovne poklice. S škofi se zbiramo pri glavnih Marijinih svetiščih in prosimo za nove duhovne poklice ter svetost poklicanih. V letošnjem letu bo na Brezjah 10. septembra sprejet med pripravnike na diakonat in prezbiterat tudi Matija Golob, ki izhaja iz šmarske župnije, in še nekaj drugih bogoslovcev. Ta sprejem pomeni, da je njihova želja služiti Bogu in Cerkvi resna ter da vstopajo v neposredno pripravo na diakonsko in mašniško posvečenje. Podprimo vse te mladeniče z molitvijo in darovanimi žrtvami, da bi postajali vedno bolj podobni Kristusu. 

V Župniji Šmartno bomo imeli v okviru župnijskega misijona molitveno uro za duhovne poklice 10. septembra pred sv. mašo. Tudi v Župniji Primskovo bomo pred Najsvetejšim molili za duhovne poklice pri češčenju na mali šmaren, 8. septembra. Posebej ste vabljeni na obhajanje obletnic posvetitve cerkve v obeh župnijah (žegnanje) v nedeljo, 11. septembra. V Šmartnem posebej lepo vabljeni na župnijski dan, ki bo potekal na župnijskem dvorišču.


 župnik Marko


Celoletni župnijski misijon

"VI JIM DAJTE JESTI"