VI JIM DAJTE JESTI
   ŽUPNIJSKI MISIJON V ŽUPNIJI ŠMARTNO PRI LITIJI
 
 
Prihaja milostni čas župnijskega misijona, ki so ga nekdaj imenovali »sveti misijon«. Resnično je to sveti čas, ko smo vsi povabljeni, da odpremo svoja srca delovanju Svetega Duha. Živimo v času prepiha in preizkušnje. Mnogi se oddaljujejo od Cerkve in Kristusa. »Ali hočete tudi vi odditi?« je vprašal Jezus učence. Peter je odgovoril: »Gospod, komu naj gremo; ti imaš besede večnega življenja.« Prava pot je za nas le ta, da se oklepamo Jezusa Kristusa in smo njegovi učenci, njegova Cerkev. Misijon ne more biti le nek dogodek, ampak naj postane srečanje z Gospodom, ki prežema vse naše življenje.
Zato bo tokratni župnijski misijon celoletni misijon od novembra 2021 do novembra 2022. V tem času nas bodo spremljali odlični misijonarji, redovniki in redovnice, ki so svoje življenje izročili v Gospodove roke. Kot Bogu posvečene osebe pričujejo, da je Gospod njihovo vse. Sprejmimo jih z odprtostjo ušes in predvsem srca. Naj Gospod obilo blagoslovi našo župnijo ter nas v letu dni svetega misijona poveže kot župnijsko skupnost, obveže vse rane in nas napravi za vesele Kristusove pričevalce v današnjem svetu!
 
župnik Marko