POJDIMO V JERUZALEM

Kako ponosni so morali biti apostoli, ko so z Jezusom slovesno vstopali v Jeruzalem na cvetno nedeljo! Videli in slišali so navdušeno množico, ki je vzklikala Jezusu, mahala z zelenjem in dajala svoja oblačila na pot. Le Kristus je vedel, kaj ga čaka v tem mestu. Vseeno je vstopil, in sicer na osličku kot kralj miru. Ali bi si apostoli upali vstopiti z Jezusom v Jeruzalem, če bi vedeli, kaj jih tam čaka? Že takrat bi se razbežali kakor kasneje na Oljski gori.

Poglejmo postni čas, kako smo ga preživeli: ali smo znali biti z Jezusom tudi v trenutkih preizkušenj in križa? Ali smo znali osmisliti odpovedi in jim biti zvesti? Ni še konec. V velikem tednu imamo ponovno priložnost, da pokažemo Jezusu, da želimo biti z njim ves čas: od Oljske gore, preko Kalvarije in vstajenja. 

Z duhovnim pomočnikom Vinkom vsem želiva blagoslovljeno velikonočno tridnevje!

 

župnik Marko