NOVA PRAVILA V ČASU EPIDEMIJE
(veljajo od 13. 11. 2020 naprej)

Slovenski škofje so danes dali nova navodila v času epidemije, zato imamo tudi v naši župniji temu primerno nova pravila:

1) Do nadaljnjega je možno prejeti sv. obhajilo (le za eno osebo oz. člane iste družine ali gospodinjstva) in sv. spoved v cerkvi le po PREDHODNEM DOGOVORU PO TELEFONU. Običajni termini za prejem sv. obhajila in blagoslova ne veljajo več.

2) V cerkvi je možno moliti le po PREDHODNEM DOGOVORU PO TELEFONU. V cerkvi je lahko navzoča le ena oseba ali osebe iste družine oz. gospodinjstva. Cerkev bo sicer do nadaljnega zaprta. To velja tudi za jutri (soboto), ko je bil predviden dan celodnevnega češčenja.

3) Obisk bolnikov po domovih je za nujne primere možen po PREDHODNEM DOGOVORU PO TELEFONU.

Okrepimo molitev po domovih in se dosledno držimo pravil!
župnik Marko