LJUBEZEN PA OSTANE

Ponovno smo se znašli v valu epidemije koronavirusa. Neprimerljivo hujši je od pomladanskega. Številke so poskočile zares visoko. Nihče ne more reči, da je popolnoma varen pred virusom. Živimo v negotovosti in nelagodju. Ponovno je naš običajni življenjski tempo močno spremenjen. Vzemimo ta čas resno! Izkoristimo ga! Imamo odlično priložnost, da se ustavimo v vsakodnevnem ritmu in razmislimo, kaj je zares pomembno in kaj ne. Koliko je ne nujnih stvari v našem življenju! Koliko stvari nam jemlje čas po nepotrebnem! Imejmo čas za to, kar ostane, kar je večno. K temu nas lahko vodijo naši pokojni. Kaj je ostalo od naših pokojnih? Odnos, ki smo ga imeli z njimi. Mame, ki nas je rodila in očeta, ki nas je z ljubeznijo vzgajal, ne moremo pozabiti. Z nekom, ki je zavzemal pomembno mesto v našem življenju in je umrl, imamo močno vez. Vsakič, ko molimo zanj, smo z njim povezani. Zelo močna pa je ta vez, ko smo zbrani pri sv. maši, pri kateri se ga posebej spominjamo. Naj bo čas hude preizkušnje koronavirusa čas našega prečiščenja. Naj nas usmeri tja, kjer so naši rajni.